Naprawa tapicerki skórzanej w samochodzie


Dziura po papierosie, nacięcie, zadrapanie, wytarcie wierzchnich powłok – to najczęściej spotykane uszkodzenia tapicerki skórzanej.

Wykonywana przez nas naprawa tapicerki skórzanej odbywa się przy użyciu produktów garbarskich firmy Fenice w systemie Ottimo. Są to produkty w pełni profesjonalne opracowane specjalnie w tym celu.
Usuwanie dziur w tapicerce, zadrapań i ubytków przeprowadzane jest w kilku etapach. Uszkodzone miejsce jest czyszczone i obrabiane, następnie jest wypełniane. Kolejnym krokiem jest maskowanie naprawianego obszaru poprzez kopiowanie struktury oraz koloru tapicerki. Na koniec tapicerka jest zabezpieczana powłokami ochronnymi.

 

Retusz tapicerki skórzanej – malowanie skóry

W przypadku przetarć lub w przypadku zmiany koloru tapicerki, przeprowadzamy proces retuszu tapicerki skórzanej, znany też jako malowanie skóry.
System Ottimo, na którym pracujemy, umożliwia odpowiednie dobranie koloru bazowego, lakieru powłokowego o odpowiednim zmatowieniu lub wybłyszczeniu. Możliwa jest również regulacja chwytliwości powierzchni. W zależności od potrzeby, skóra może być śliska lub chwytliwa (np. na kierownicy, gałce zmiany biegów).

Naprawa tapicerki ze skóry pozwala na:

  • usuwanie dziur po papierosie,
  • usuwanie zadrapań,
  • usuwanie przetarć,
  • zmianę koloru wybranych fragmentów lub całej tapicerki,
  • podniesienie wartości rynkowej pojazdu,
  • przywrócenie tapicerce pierwotnego, salonowego wyglądu, miękkości oraz komfortu użytkowania.

Zalecamy kompleksowe czyszczenie tapicerki skórzanej 2-3 razy w roku.

Serwisowe czyszczenie tapicerki skórzanej polega na dogłębnym oczyszczeniu struktury skóry, usunięciu tłuszczu, kurzu i innych zanieczyszczeń z porów skóry, załamań, trudno dostępnych miejsc. Profesjonalne środki przeznaczone do czyszczenia skór są bezpieczne dla tapicerki, jak i skutecznie pomagają usuwać zanieczyszczenia.

Po wyczyszczeniu tapicerka jest zabezpieczana. Na tapicerkę nakładana jest specjalna powłoka ochronna na skórę. W trakcie użytkowania powłoka ta chroni znajdującą się pod nią skórę przed wnikaniem w głąb brudu oraz ścieraniem.
To, co się brudzi i ściera to właśnie warstwa ochronna, dlatego wartą ja regularnie odnawiać.

Pamiętaj – wyczyszczona i zabezpieczona tapicerka, zarówno nowa jak i kilkuletnia, daje się łatwo utrzymać w nienagannym stanie.